Deska elewacyjna kompozytowa

deska elewacyjna
deska elewacyjna

Deska elewacyjna kompozytowa to element, który coraz częściej można spotkać na ścianach budynków w naszym otoczeniu bez znaczenia czy będzie to domek jednorodzinny czy też nowoczesna zabudowa wielorodzinna. Elementy te potrafią w łatwy i szybki sposób odmienić charakter całej elewacji. Poprzez użycie takich dekoracji zmieni się sposób w jaki będziesz postrzegać swój dom. Deski elewacyjne w jasnej odsłonie oprócz swojej funkcji dekoracyjnej pozwolą optycznie powiększyć budynek oraz rozjaśnią jego elewację co będzie ciekawym rozwiązaniem dla małych nieruchomości.

Deska elewacyjna może być montowana na wiele różnych sposobów czy to w poziomie czy pionie, zależy to tylko od naszej wyobraźni i tego jaki efekt chcemy uzyskać. Najpopularniejszym rozwiązaniem, które jest stosowane na elewacjach budynków to utworzenie pionowego pasa na wysokość okna i długość całego zarysu budynku. Tak stworzona dekoracja w wyraźny sposób wpłynie na atrakcyjność nieruchomości i będzie jego wizytówką.

deska elewacyjna
deska elewacyjna

Deska elewacyjna kompozytowa montaż

Deska elewacyjna kompozytowa montaż wykorzystywane do ozdabiania elewacji budynków stały się niezwykle popularne i chętnie wykorzystywane. Nic dziwnego, bowiem prezentują się fantastycznie i nadają budynkom wspaniały styl i klimat. Jak jednak wybrać idealne deski? Jaki materiał sprawdzi się najlepiej i będzie najtrwalszy?
Na rynku istnieje wiele różnych materiałów, z których wykonane zostały deski elewacyjne. Oprócz tradycyjnych, drewnianych, są także deski kompozytowe oraz te, które wykonano ze styropianu. Jakie są ich wady, a jakie są zalety?

Deska wykonana z prawdziwego drewna jest bardzo naturalna i urocza, posiada swój własny styl. Musimy się jednakże liczyć z tym, że drewno wymaga odpowiedniej pielęgnacji i regularnych zabiegów, które utrzymają ją w dobrej kondycji i ładnym wyglądzie.
Deska elewacyjna wykonana z kompozytu jest znacznie bardziej trwała, a przy tym prawie niemożliwa do odróżnienia od naturalnej. Jej waga jest znacznie mniejsza, niż waga prawdziwej deski, a przy tym nie wymaga od nas niemal żadnych nakładów pracy.
Deska ze styropianu to doskonały produkt, który jest nadzwyczaj trwały, estetyczny i łatwy w montażu. Styropianowe deski na elewacje są ponadto wyjątkowo lekkie i szybkie w montażu.

Deska elewacyjna kompozytowa
5 (100%) 1 vote

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz