Jaki styl aranżacji wnętrz oraz całego domu łącznie z jego fasadą jest teraz modny? Dom urządzony w stylu angielskim to jedna z ulubionych aranżacji jeżeli chodzi o obecne trendy. Oczywiście można tu dawać różne odpowiedzi, jednak modne jest przede wszystkim podążanie za własnymi marzeniami. Jeśli zatem zawsze chcieliśmy mieć piękny, baśniowy dom to nic nie stoi na przeszkodzie, aby go nie mieć. Jak jednak możemy tego dokonać? Otóż warto skorzystać z możliwości jakie daje sztukateria elewacyjna oraz wewnętrzna, a przede wszystkim jeden jej element, którym są łuki elewacyjne. Co możemy uzyskać za ich pomocą? Przede wszystkim takie elementy mogą stanowić obramowanie okrągłego okna na poddaszu, dzięki czemu uzyskamy prawdziwie magiczna przestrzeń Ponadto łuki elewacyjne możemy umieścić nad drzwiami tudzież w pokoju, otrzymując tym samym niezwykłe dekoracje. Domy w angielskim stylu często posiadają bajkową formę. Doskonałym pomysłem jest np. stworzenie zaczarowanych drzwi, czyli namalowanie na ścianie drzwi i obramowanie ich łukami elewacyjnymi.

Dom urządzony w stylu angielskim

Dom urządzony w stylu angielskim

Dom urządzony w stylu angielskim elewacja projekty

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że łuki elewacyjne wcale nie są trudne w montażu. Każdy z nas może to zrobić zupełnie samodzielnie stosując w tym celu stosowny klej do sztukaterii. Jak to zrobić gdym chcemy posiadać elewację domu w stylu  angielskim. Warto jednak dodać, że same łuki często robione są na zamówienie, dlatego dobrze by było, gdybyśmy wcześniej wiedzieli, co chcemy uzyskać. Czasami mówi się, że sztukateria elewacyjna jest dość kiczowata. Czy jest to prawda? Oczywiście, że nie! Warto zauważyć, że często taka opinia powstaje po zobaczeniu jednego domu, który wybudowany jest w stylu dość nowobogackim. Co zaś nam daje prawidłowo zastosowana sztukateria elewacyjna? Przede wszystkim warto wspomnieć, jakie elementy mogą w zasadzie wchodzić w skład sztukaterii elewacyjnej jeżeli chcemy stworzyć dom urządzony w stylu angielskim. Otóż przede wszystkim będą to przeróżne gzymsy pod oknami, listwy dekoracyjne ułożone dookoła drzwi, dookoła okien, wsporniki, kolumny.

Dom urządzony w stylu angielskim elewacja projekty

Dom urządzony w stylu angielskim elewacja projekty

Jak wykonać dom urządzony w stylu angielskim

Komponując ładnie całość otrzymamy dość klasyczny dom urządzony w stylu angielskim, doskonale pasujący do starych kamieniczek czy też do domków nawiązujących do dworków szlacheckich. Prawidłowo skomponowana sztukateria elewacyjna wprowadza nastrój dostojny, poważny, ale i przytulny. Skoro zatem prawdziwa sztukateria elewacyjna nawiązuje do klasycznego stylu, to dlaczego czasem przemienia się w kicz? Otóż są dwa główne powody. Przede wszystkim, ze sztukaterią elewacyjną trzeba znać umiar. Ponadto sztukateria elewacyjna utrzymana jest w różnym stylu – nie łączmy kilku naraz w tym samym budynku. Przez takie działania dom w stylu angielskim może zamienić się w dziwną formę, które będzie przypominać bardziej sen szalonego architekta niż nasze wymarzone miejsce.

Dom urządzony w stylu angielskim
5 (100%) 2 votes