Domy w stylu - aranżacje ciekawe pomysły

Domy w stylu prowansalskim projekty elewacja
Domy w stylu prowansalskim projekty elewacja

Domy w stylu prowansalskim są nie tylko popularnym rozwiązaniem jako aranżacja wnętrz ale również nowoczesnych elewacji. To nie tylko domy z drobnej cegły klinkierowej, ale także z boni elewacyjnych. Mogą być one naklejone bezpośrednio na tynk, po uprzednim oczyszczeniu ściany. Jeśli chcemy stworzyć klasyczny styl prowansalski, możemy naklejone bonie pomalować na kolor jasno różowy lub lawendowy, charakterystyczny dla tego stylu. Bonie elewacyjne można układać na ścianie, a także w przestrzeniach między oknami. Bonie elewacyjne są trwałym materiałem, odpornym na warunki atmosferyczne.

Bonie styropianowe można również pokrywać tynkiem cienkowarstwowym. Poza aspektem dekoracyjnym, bonie stanowią dodatkową warstwę izolacyjną i odmienią nawet bardzo stare budynki, które dzięki temu elementowi staną się bardziej energooszczędne. Bonie możemy przykleić także wokół drzwi, ozdabiając tym samym wejście do domu. Zastosowanie boni doda efektu trójwymiarowości. Bonie elewacyjne ochronią także tynk przed ściekającą wodą z dachu. Dzięki zastosowaniu poliuretanu są bardzo trwałe i posłużą wiele lat.

Domy w stylu prowansalskim projekty elewacja
Domy w stylu prowansalskim projekty elewacja

Domy w stylu prowansalskim projekty elewacji

Wśród wielu metod zdobienia elewacji budynków, od wielu już lat pozostają w modzie deski elewacyjne, które wciąż nie tracą na popularności. Wspaniale prezentujące się i niezwykle trwałe deski elewacyjne kompozytowe mogą stać się wspaniałą ozdobą każdego domu. Odpowiednie zastosowanie tego rodzaju desek sprawia, że domy w stylu prowansalskim czy też innym zmienią się diametralnie. Zyskują wspaniały, nowoczesny styl i niebanalny wygląd.

Warto także nadmienić, że deski elewacyjne kompozytowe są niezwykle trwałe i odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne, jak silne promienie słoneczne, mróz czy długotrwałe opady deszczu lub śniegu. Różnorodność desek, zastosowanie wielu kolorów i wzorów, w tym również sprawienie, że deski te skutecznie imitują deski wykonane z drewna sprawia, że każdy może wybrać produkt idealny do swoich potrzeb i spełniający wszelkie oczekiwania. Ponadto, deski elewacyjne posiadają różnego rodzaju zdobienia, rzeźbienia i ornamenty, które dodatkowo sprawiają, że budynek zyskać może niebanalny styl i charakter. Dzięki tego rodzaju zdobieniom można sprawić, że nasze domy w stylu prowansalskim projekty elewacji zyskają indywidualny charakter i niepowtarzalny wygląd.

Domy w stylu - aranżacje ciekawe pomysły
5 (100%) 6 votes

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz