Jak ukryć kable od telewizora ?

Jak ukryć kable od telewizora ?
Jak ukryć kable od telewizora ?

Jak ukryć kable od telewizora ? Wraz z rozwojem technologii w naszych domach pojawiło się coraz więcej kabli. Tradycyjne telewizory z wielkimi kineskopami, które stały na meblościance nie stanowiły kiedyś problemu. Ponieważ kable były schowane za nimi i wpuszczane za meble. Inaczej sprawa wygląda w dzisiejszych czasach gdzie telewizory to multimedialne centra rozrywki. Połączone są z wieloma sprzętami takimi jak np. dvd, konsole poprzez kable różnego typu. Płaskie telewizory dały możliwość wieszania ich na ścianie. Takie rozwiązanie jednak nasuwa pytanie tytułowe: jak ukryć kable od telewizora ? Taki sposób umiejscowienia telewizora przysparza właśnie wielu problemów przy uzyskaniu estetycznej aranżacji.

Jak ukryć kable od telewizora ?
Jak ukryć kable od telewizora ?

Jak ukryć kable od wiszącego telewizora ?

Jeżeli już na etapie projektowania mieszkania lub generalnego remontu mamy zarys gdzie będzie znajdował telewizor. Jakiego typu kable będziemy potrzebowali żeby podłączyć wszystkie urządzenia sprawa wydaje się nieco prostsza. Na tym etapie bez problemu możemy zdecydować jak ukryć kable od wiszącego telewizora ?Gdzie będą rozmieszczone gniazdka czy przewody. Poprzez wykucie w ścianie specjalnych korytek możemy w nich schować kable które zostaną ukryte w ścianie pod warstwą tynku lub płyt kartonowo-gipsowych.  Jesto to jednak rozwiązanie "na sztywno" czyli możemy  tam zastosować tylko takie przewody, które nie będą  wymagały zmian np. prąd czy kabel internetowy.

Telewizor na ścianie jak ukryć kable ?

Jak ukryć kable od telewizora, które będziemy potrzebowali odłączyć np.  przewód HDMI czy do systemu audio. Przy takim typie okablowania będziemy potrzebowali korytka, przez które dane przewody będziemy mogli przeciągnąć i w razie potrzeby je odłączyć i wyciągnąć. Kanał instalacyjny tzw. korytko kablowe umieszcza się w wykutym otworze surowej ściany, jeden otwór ustalamy na wysokości środka telewizora a dolne wyjście najlepiej ukryć za komodą, szafką. Taki element zakrywany jest w późniejszej etapie tynkiem i staje się zupełnie niewidoczny dla oka, a przewody możemy podłączać i odłączać.

Jak ukryć kable od wiszącego telewizora ?
Jak ukryć kable od wiszącego telewizora ?

Jak powiesić telewizor na ścianie ukryć kable ?

Sprawa zmienia się diametralnie w sytuacji gdy nasze mieszkanie jest wyremontowane. Mieszkamy w nim na co dzień a kucie w ścianach przyprawia nas o dreszcze. Jak ukryć kable od telewizora w takiej sytuacji ? Rozwiązań jest kilka jednak tutaj przyda się nam nasza wyobraźnia. Jeżeli przewód jest wystarczająco długi możemy stworzyć z niego jakąś ciekawą figurę geometryczną czy zarys postaci lub motyw roślinny.  Takie rozwiązanie rozwiąże nam problem z kablami a zarazem stanie się ciekawą dekoracją ścienną. Jednym z nowszych pomysłów jakie można znaleźć na naszym rynku jest maskownica do kabli TV. Taki produkt sprawdzi się lepiej w sytuacji gdy nie w naszym stylu tworzenie dekoracji z przewodów, tylko chamy w estetyczny sposób ukryć kable i o nich zapomnieć.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz