Kinkiet - klasyczny element w nowoczesnym wydaniu

Kinkiet

Sztukateria to pojęcie ogólne, które określa zbiór elementów dekoracyjnych. Wyróżnić można podział na dwie kategorie: sztukateria wewnętrzna czyli wszystkie elementy, które możemy spotkać w mieszkaniu np. kinkiet czy listwy dekoracyjne. Sztukateria elewacyjna. W skład tej drugiej wchodzą wszystkie elementy, które możemy spotkać w naszym codziennym otoczeniu. A dokładniej chodzi o wszystkie zdobienia, które znajdują się na ścianach zewnętrznych budynków. Są to elementy takie jak: gzymsy, listwy elewacyjne, bonie, fasety wiele innych. Za pomocą tych dekoracji można zmienić prostą elewację w naprawdę oryginalny budynek lub przeprowadzić renowację już istniejących elementów.

Sztukateria wewnętrzna w odróżnieniu od elewacyjnej wykonywana jest z różnych materiałów. Oczywiście występują też elementy styropianowe, które pokrywaną są masą sztukatorską ale występuje wiele nowoczesnych rozwiązań, które je skutecznie zastępują. Bardzo popularne są elementy wykonywane z poliuretanu lub jego odmiany duropolimeru. Są to niezwykle trwałe elementy które na tle produktów styropianowych wyróżniają się odpornością na działanie wilgoci. Dzięki czemu z powodzeniem mogą być wykorzystane np. w łazience.

Kinkiet
Kinkiet

Kinkiet w wystroju mieszkania - dodatkowy element świetlny

Wśród szerokiej oferty sztukaterii dekoracyjnej znajdziemy między innymi pięknie prezentujące się kinkiety. Przez wiele lat kinkiet był zapomnianym elementem wystroju wnętrza. Teraz jednakże, kinkiety wracają do łask i to w wielkim stylu. Oferowane przez producentów kształty i różnorodne style doskonale nadają się do każdego wnętrza Zarówno te nowoczesne, jak i bardziej klasyczne kinkiety mogą urozmaicić każde pomieszczenie i nadać mu wyjątkowy charakter.

Kinkiet wykonany z poliuretanu to idealne wyjście, gdy potrzebujemy lekkich dekoracji, łatwych do zamontowania i trwałych. Odpowiednio zaprezentowany kinkiet może nadać każdemu wnętrzu wyjątkowego charakteru, stylu, ale także nowoczesności. Ten element dekoracji wykorzystywany jest przede wszystkim ze względów estetycznych, ale także służy do oświetlania ściany. Gra światłem, której możemy dokonać dzięki kinkietom z pewnością dodatkowo unowocześni nasze mieszkania. Warto wybrać kinkiet, który spełni nasze oczekiwania, będzie mieć odpowiedni rozmiar i doskonale wpasuje się w styl i charakter wnętrza w danym pomieszczeniu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz