Listwy do zabudowy karnisza

Listwy do zabudowy karnisza
Listwy do zabudowy karnisza

 

Listwy do zabudowy karnisza czyli nowoczesny element maskujący.

Jeszcze do niedawna najczęściej montowało się karnisze metalowe, albo masywne drewniane. Na których, za pomocą tzw. "żabek" zawieszało się firankę. Aktualnie taka forma ozdoby okna wychodzi z mody. Firany lub zasłony montowane są na płaskich szynach karniszowych, które wykonane są z plastiku lub jako profil aluminiowy. Taka forma jest mało estetyczna i utrudnia uzyskanie spójnej aranżacji.  Architekci wnętrz coraz częściej podczas urządzania przestrzeni, czy to nowego salonu, czy też w trakcie odnawiania pokoju, polecają swoim klientom listwy do zabudowy karnisza. Zamaskują one i ukryją stary zniszczony karnisz, a także ozdobią każde wnętrze i nadadzą mu ciekawego charakteru.

Ten element sztukaterii dekoracyjnej wykonany jest z trwałego styropianu. Jego zewnętrzna struktura wykonana jest specjalną metodą ciągnioną. Warstwa wierzchnia wykonana jest z mieszaniny żywicy akrylowej z kruszywem kwarcowym. Dzięki zastosowaniu poliuretanu, nadaje się nie tylko do salonu, ale również kuchni, gdyż jest odporny na wilgoć. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów i kształtów, które pozwolą uzyskać atrakcyjne wnętrze. Każdy model przeważnie posiada odnośniki w postaciach ściennych czy sufitowych. Wiele wariantów pozwala na płynne przejście między elementami tworząc eleganckie wykończenie pomieszczeń.

Listwy do zabudowy karnisza
Listwy do zabudowy karnisza

Listwy do zabudowy karnisza - nowoczesne rozwiązanie dekoracyjne

Listwa do zabudowy jest zazwyczaj w kolorze białym, natomiast sami możemy ją przemalować. Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia. Listwa do zabudowy pomalowana na kolor czarny, wspaniale będzie się komponować z długimi, białymi zasłonami, tworząc kontrast. Do pokoju dziewczynki, można ją pomalować na kolor różowy, w ten sposób stworzyć pokój prawdziwej księżniczki. Listwy do zabudowy karnisza można zastosować w każdym rodzaju  pomieszczeń niezależnie od stylu.

Na rynku można znaleźć modele, które będzie można zastosować w pomieszczeniach o klasycznym charakterze gdzie bogato zdobione wnętrza będą współgrać z dekoracyjnymi elementami listw maskujących. W nowoczesnych apartamentach listwy do zabudowy karnisza będą idealnie komponować się z minimalistyczną stylistyką gdzie profile o prostych kształtach w subtelny sposób wkomponują się w przestrzeń domu.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz