Listwy elewacyjne zewnętrzne – kto zdecydował się na jej instalację, ten wie dobrze, że sztukateria to inwestycja na lata. Moda na proste, brylaste elewacje, pozbawione wszelkich zdobień i dodatków, była zrozumiała. Gdy stało się to możliwe, każdy marzył o własnym domu, często jednak zbudowanym tanim kosztem. Coraz więcej osób brało pod uwagę możliwość porzucenia domu i szukania szczęścia gdzieś indzie. Rosła społeczna mobilność. Po co zatem ktoś miałby budować dom na lata? Takie myślenie szybko ujawniło błędność swoich założeń. Niezabezpieczona odpowiednio elewacja szybko niszczeje, a budynek traci na wartości. Zwłaszcza, że wiele z nich było budowanych według wzorców czerpanych z krajów o innym klimacie. Poszukując sposobu poradzenia sobie z tym problemem, przypomniano sobie wreszcie o sztukaterii zewnętrznej. Jak to możliwe, że zdobyła sobie tak dużą rzeszę zwolenników w tak krótkim czasie?

Listwy elewacyjne zewnętrzne

sztukateria, sztukateria elewacyjna, gzymsy, listwy styropianowe, fasety, bonie, sztukateria na dom

Listwy elewacyjne zewnętrzne styropianowe

Dziś, mówiąc o sztukaterii elewacyjnej, mamy przeważnie na myśli sztukaterię styropianową, a dokładnie: poliuretanową np. listwy elewacyjne zewnętrzne styropianowe. Materiał ten stał się niezwykle popularny, ze względu na niskie koszty wytwarzania go, a więc i niższe ceny samych produktów, jakie się z niego wykonuje. Tak oto kojarzona z luksusem sztukateria elewacyjna okazałą się nagle być w zasięgu możliwości każdego. Jak się szybko okazało, poliuretanowe dekoracje odznaczają się wysoką jakością wykonania i wytrzymałością. Elementy są zabezpieczane przed wnikaniem wilgoci, a przy tym lekkie, łatwe w cięciu, łączeniu i montowaniu. No i wreszcie: są po prostu piękne. Sztukateria elewacyjna nadaje budynkowi uroku i wytworności, a gdy rozwiązanie zaczynają kopiować sąsiedzi, cała ulica nabiera nowego charakteru.

Listwy elewacyjne zewnętrzne styropianowe

sztukateria, sztukateria elewacyjna, gzymsy, listwy styropianowe, fasety, bonie, sztukateria na dom

Dekoracyjne listwy zewnętrzne

Wysokiej klasy dekoracyjne listwy zewnętrzne charakteryzują się dużą odpornością na zmiany atmosferyczne, co sprawia, że sztukateria elewacyjna jest wyborem na lata. Zastosowane w niej rozwiązania sprawiają, że ryzyko pęknięć, odkształceń itd. zostało silnie zredukowane. Zwłaszcza, że elementy sztukateryjne są łatwe w konserwacji, co zachęca do rutynowych, okresowych przeglądów i pielęgnacji.

Jak chronić elewację za pomocą sztukaterii?

Wciąż używamy wobec niej określenia „elementu dekoracyjnego”, a przecież sztukateria to ochrona budynku. Jak chronić elewację za pomocą sztukaterii? Maskując pęknięcia w miejscach, w których te często powstają, skutecznie odprowadza wodę, chroniąc przed dostawaniem się wilgoci. Do stref najbardziej narażonych na jej działanie należą m.in. okolice drzwi i okien, elewacja pod dachem oraz na balkonach. Dlatego największą popularnością cieszą się gzymsy styropianowe, fasety, listwy okienne itd. Gdy jednak zdecydujemy się na nie, nie obejdzie się bez elementów o typowo dekoracyjnym zastosowaniu. Ich odpowiednie połączenie uczyni budynek ciekawym estetycznie, a także trwalszym, bezpieczniejszym i tańszym w utrzymaniu.

Listwy elewacyjne zewnętrzne
5 (100%) 2 votes