Panele ścienne 3D - stwórz wnętrze w stylu loft z elementami sztukaterii dekoracyjnej

panele ścienne 3d
panele ścienne 3d

Chcąc stworzyć niebanalne, industrialne wnętrze, warto wybrać elementy metalowe, a także drewniane lub właśnie panele ścienne 3D. Proste elementy poliuretanowe, ze sztukaterii dekoracyjnej, także mogą się sprawdzić we wnętrzu w stylu loft. Przykładowo biblioteczkę wnękową, z elementów sztukaterii dekoracyjnej, możemy pomalować w kolorze grafitowym lub czarnym, dobrze będzie się komponować z surową ścianą, charakterystyczną dla stylu loft. Industrializm to także geometryczne formy, tak, że możemy wykorzystać elementy dekoracyjne, tj. panele ścienne 3D, które kolorystycznie dopasujemy do aranżacji wnętrza. Kolejnym elementem jaki musi się pojawić są listwy aluminiowe przypodłogowe, które komponują się dobrze z każdym rodzajem podłogi, żywiczną, drewnianą, czy gresem.

Montaż wszystkich tych elementów można przeprowadzić samodzielnie. W przypadku listw aluminiowych przypodłogowych, najpierw musimy przymocować warstwę izolacyjną z PCV, a następie przytwierdzamy listwy aluminiowe, które podobnie jak elementy poliuretanowe bardzo dobrze nadają się dla alergików. Należy pamiętać, że wnętrze w stylu loftu nie jest na wskroś nowoczesne, a raczej eklektyczne, dlatego elementy sztukaterii dekoracyjnej też znajdą w nim swoje miejsce.

panele ścienne 3d
panele ścienne 3d

Panele ścienne 3D - sposób na nowoczesne wnętrze

Wybór paneli ściennych 3D pozwoli zrealizować futurystyczny projekt aranżacji wnętrz. Efekty trójwymiarowości w architekturze wnętrz są niezwykle chętnie stosowane. Można dzięki nim stworzyć niebanalną mozaikę ścienną i dodatkowo ją oświetlić. Jest to element sztukaterii dekoracyjnej, który jest chyba najbardziej nowoczesny. Panele ścienne 3D pozwolą nam wyciszyć pomieszczenie. Idealny będzie w sytuacji, gdy lubimy głośno słuchać muzyki lub grać na instrumentach, gdyż nie przeszkadzamy wtedy pozostałym domownikom. Zastosowanie na ścianie paneli ściennych 3D, da nam także dodatkową warstwę termoizolacyjną. Będziemy mieli więc piękną dekorację i dodatkowe ocieplenie.

Panele występują w wielu wzorach i kształtach. Mamy do wyboru desenie fal, kostki, kratki. Panele ścienne 3D są w kształcie trapezu, kwadratu, rombu i sześciokąta. Montaż odbywa się przy pomocy kleju do sztukaterii styropianowej. Ich dodatkowym atutem jest możliwość przemalowywania na różne kolory, za pomocą farb akrylowych i lateksowych. Dobrze jest zastosować panele na jedną ścianę, aby efekt nie był przytłaczający, chyba, że chcemy stworzyć całkowicie izolowane akustycznie wnętrze.

Panele ścienne 3D - stwórz wnętrze w stylu loft z elementami sztukaterii dekoracyjnej
5 (100%) 1 vote

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz