Sztukateria styropianowa elewacyjna

Sztukateria styropianowa elewacyjna montaż i zastosowanie
Sztukateria styropianowa elewacyjna montaż i zastosowanie

Sztukateria styropianowa elewacyjna to nowoczesna forma, która była dawniej bardzo często używana w budownictwie lecz w formie wykonywanej z gipsu lub piaskowca. Stanowiła niezwykłą dekorację a częściej miała i głębsze znaczenie – pokazywała bowiem status, funkcje, pochodzenie, zamożność tudzież piastowany urząd gospodarza. Czy dzisiaj taka forma dekoracji ma jakieś jeszcze zastosowanie? Jak jest wykonywana sztukateria elewacyjna w XXI wieku? Nutka elegancji w naszym dziwnym świecie. Otóż sztukateria elewacyjna nie tylko znajduje dzisiaj zastosowanie, ale dodatkowo nawet cieszy się coraz większą popularnością. Przede wszystkim każdy z nas chce poczuć dzisiaj ducha minionej epoki, w której nie było odwiecznej gonitwy za terminami.

Dlatego też sztukateria elewacyjna to coraz częstszy element kamienic czy domów jednorodzinnych, dzięki któremu zmieniany jest ich styl z modernistycznego i minimalistycznego na klasyczny i bardziej dekoracyjny. Warto jeszcze podkreślić, że dzisiejsza elementy sztukaterii elewacyjnej są wykonywane w zupełnie inny sposób niż dawniej. Otóż kiedyś były to ciężkie, drogie elementy, które trudno było przymocować. Dzisiaj zaś dekoracja elewacyjna wykonana jest zazwyczaj ze styropiany pokrytego specjalnym tynkiem i farbą a przyklejana jest przy pomocy kleju, co stanowi rozwiązanie komfortowe, praktyczne i estetyczne.

Sztukateria styropianowa elewacyjna montaż i zastosowanie
Sztukateria styropianowa elewacyjna montaż i zastosowanie

Sztukateria styropianowa elewacyjna montaż i zastosowanie

Sztukateria styropianowa elewacyjna dzisiaj bez wątpienia cieszy się coraz większą popularnością. Te drobne, proste zdobienia i dekorację, przełamują monotonię i jałowość naszych technologicznych czasów i przenoszą nas w nieco inną epokę, kiedy to wszystko było bardziej eleganckie i piękniejsze. W jakich domach, budowanych w jakim stylu sztukateria styropianowa elewacyjna będzie się prezentowała szczególnie pięknie? Domki jednorodzinne na wzór dworków szlacheckich. Warto zauważyć, że dzisiaj wiele domków jednorodzinnych posiada pewne cechy aranżacji charakterystyczne dla dawnych dworków szlacheckich. Tu wystarczy zastosować właśnie dekoracje elewacyjne i całość będzie się naprawdę pięknie i dumnie prezentowała. Oczywiście sztukateria zewnętrzna znakomicie będzie się także prezentowała w kamienicach przedwojennych lub międzywojennych. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby wziąć pod uwagę styl, w jakim wybudowano budynek. Inaczej bowiem wygląda sztukateria elewacyjna utrzymana w stylu secesyjnym a inaczej sztukateria elewacyjna pasująca do klasycznego stylu.

Sztukateria styropianowa elewacyjna
5 (100%) 3 votes

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz