Jakie listwy przypodłogowe wybrać, aby komponowały się z charakterem całego wnętrza? Obecnie coraz popularniejsze są listwy przypodłogowe MDF.  Ich zakup na pewno nie może być przypadkowy, ponieważ są one bardzo ważnym elementem dekoracyjnym w całym pomieszczeniu. Ważne jest, aby były jak najlepiej dopasowane do całej aranżacji, w tym do dominującej stylistyki mebli oraz ich kolorystyki. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, czego dowodem są uniwersalne, utrzymane w białym kolorze listwy przypodłogowe MDF. Jakie wybrać, aby zyskać gwarancję ich stuprocentowego dopasowania? Jeśli nie wiemy, w jakiej aranżacji zostanie utrzymane dane pomieszczenie, najlepiej postawić na gładkie modele dekorów. Nie oznacza to jednak, że warianty z ozdobnymi wytłoczeniami nie są uniwersalne.

Nic bardziej mylnego – listwy MDF utrzymane w klasycznym stylu mogą być świetnym dopełnieniem nowoczesnego wystroju, ale jednocześnie wspaniale sprawdzą się nawet w tradycyjnie urządzonym salonie, sypialni lub w przedpokoju.

Jakie listwy przypodłogowe do płytek?

Jakie listwy przypodłogowe do płytek?

Nie jest łatwo jednoznacznie odpowiedzieć jakie listwy przypodłogowe do płytek będą najlepsze. W rzeczywistości bowiem z powodzeniem wiele modeli można wkomponować praktycznie do każdego wnętrza. W tym zarówno do pokojów dziennych, jak i jadalni, korytarzy, a nawet pomieszczeń o charakterze biurowym. Niewątpliwie najbardziej uniwersalnym wariantem są listwy w standardowym, białym kolorze. Warto podkreślić, że dzięki takim dekorom można wyczarować przytulny nastrój nawet w surowym wnętrzu wyłożonym płytkami. Również pod kątem dominującego w pomieszczeniu stylu nie sposób jednoznacznie powiedzieć, jakie listwy przypodłogowe do płytek będą najodpowiedniejsze. Można je bowiem wkomponować na przykład do aranżacji skandynawskiej, wystroju inspirowanego retro czy estetyki rustykalnej. W przypadku stylizowanych aranżacji najlepiej postawić na dekory z wytłoczeniami. Warto podkreślić, że takie listwy doskonale sprawdzają się także w hotelach czy pensjonatach, jak również w restauracjach, kawiarniach, barach lub innych eleganckich lokalach typowo gastronomicznych.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do ciemnych drzwi

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do ciemnych drzwi?

Trudno odpowiedzieć na pytanie jakie listwy przypodłogowe wybrać do ciemnych drzwi. Listwy są niezwykle istotnym elementem każdej podłogi. Ich podstawowym zadaniem jest maskowanie przerwy dylatacyjnej pomiędzy ścianą, a podłogą. Listwy pozwalają także zniwelować drobne niedoskonałości, lecz przede wszystkim nadają wnętrzu charakter oraz w dużej mierze decydują o jego estetyce. Listwy wykończeniowe do paneli stanowią oprawę podłogi, dlatego ich wybór jest niezwykle ważny. Na szczęście dzięki szerokiej ofercie akcesoriów do podłóg z pewnością znajdziemy wśród nich coś odpowiedniego. Najpopularniejsze są listwy drewnopodobne wykonane z tworzywa sztucznego i pokryte specjalną okleiną  i na takie modele najczęściej decydujemy ponieważ idealnie komponują się z framugami drzwi. Ich barwę możemy dopasować do koloru podłogi. Montuje się je poprzez wwiercenie w posadzkę lub przy użyciu odpowiedniego kleju. Możemy wybrać także listwy wykończeniowe do paneli wykonane z drewna.

Takie modele idealnie będą się komponowały z ciemnymi listwami drzwiowymi. Są one dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu z łatwością dopasowują się do każdego wnętrza. Niestety są dużo droższe niż listwy drewnopodobne, a ich montaż jest nieco bardziej skomplikowany.

Jakie listwy przypodłogowe?
5 (100%) 3 votes